:: Site Haritası           :: Diş Randevu         :: Bizi Takip Edin

 

 

   

   

Tedaviler Menu

Güncel Haberler

Doğal Yollarla Diş Beyazlatmak Mümkün mü?

Doğal Yollarla Diş Beyazlatmak Mümkün mü? Beyaz dişler ve ışıltılı bir gülümsemeye sahip olmak herkesin isteğidir. Ancak çay ve sigara gibi dış etkenler, dişlerin beyazlığını kaybetme... Devamını Oku...

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Diş beyazlatma ve dişleri güçlü tutmak için doğal besinlerden yararlanabilirsiniz. Ağız ve Diş Sağlığı Hekimleri, çilek, portakal ve elma si... Devamını Oku...

Hedef Sıfır Çürük! ACFF

Hedef Sıfır Çürük! ACFF Farklı ülkelerden uzman diş hekimlerini çatısı altında buluşturan “Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği” (Alliance for a Cavity-Free Future/ACFF) g... Devamını Oku...
Previous
Next

Oral Diagnoz;

Hastanın ağız bölgesine ait röntgenlerin ve detaylı bir ağız içi muayenenin yapılmasını takiben yapılan teşhis koyma işlemidir. Bu aşamada ilk amaç, hastanın öncelikli şikayetinin kaynağının tespit edilmesidir. Bunun yanında hastanın mevcut durumu bir bütün olarak ele alınmalı ve de bu sayede sadece mevcut olan değil,ileride sorun yaratması muhtemel olan potansiyel sorunlu bölgelerde belirlenmelidir. Bu sayede sorunların erken teşhisi ve uygulanacak koruyucu önleyici tedaviler,ileride oluşacak daha büyük sorunları önleyerek tedaviyi daha kolay hale getirecektir.


Radyoloji;

Ağız içi görüntüleme sistemleri ile özellikle sert dokulara sahip olan çene kemiği ve diş rahatsızlıklarının teşhis ve tedavilerini kolaylaştırmaktadır.


Panaromik Radyografiler;

ağızdaki mevcut dişlerin tamamını,gömük dişleri,dişleri çevreleyen kemik dokusunu,çene kemiğinin tamamını,ağız bölgesindeki fizyolojik ve patolojik boşlukları, eklemleri tek seferde ve aynı görüntü içerisinde incelemeye olanak sağlayan bir görüntüleme tekniğidir. Özellikle kontrol amaçlı genel ağız muayenesinde, gömük diş çekimi, rezeksiyon, ufak kistler veya az sayıda implant uygulanması gibi basit cerrahi işlemlerde kullanılır. Tüm dişlerin tek seferde görüntülenmesini, seri periapikal çekimlere oranla hastanın daha az radyosyona maruz kalmasını sağlarken , hekime de genel bir değerlendirme yapabilme şansı tanır.

 

Periapikal Radyografiler;

panaromik radyografilerde tespit edilen şüpheli durumlar hakkında daha detaylı görüntü alınması amacıyla kullanılan, sadece birbirine komşu birkaç dişin ve bu dişleri çevreleyen kemik dokusunun görüntülenebildiği bir ağız içi görüntüleme tekniğidir.


Dijital Radyografiler (RVG);

geçmiş yıllarda kullanılan negatifli radyoloji teknikleri, gerek banyo aşamasındaki zaman kaybı, gerekse kullanılan banyo solüsyonunun içerisindeki kimyasallar ve röntgen filminin içerdiği kurşunun çevreye zarar vermesi gibi bir çok dezavantaj içermekteydi. Ayrıca bu teknikte filmler kolaylıkla zarar görmekteydi.

Günümüzde gerek panaromik,gerekse periapikal röntgen filmlerinin yerini dijital sensörler almıştır.

Bu sayede çekilen görüntüler anında bilgisayar ekranında görülebilmekteyken,aynı zamanda bu görüntüler üzerinde istenen renk ayarları,büyültme-küçültme işlemleri ve ölçümler yapılabilmektedir. Bu teknikte hastanın maruz kaldığı radyasyon oranı da ciddi ölçüde azalmıştır.

Bilgisayarlı Tomografi (BT, CT), Diğer görüntüleme teknikleriyle tespit edilemeyen ağız içi ve dışındaki rahatsızlıklar üç boyutlu olarak görüntülenir. Ağız tümörleri,kistleri ve çok sayıda implant uygulaması yapılacak hastalarda kullanılan bu teknik ile ağızda enine kesitler alınır. Bu sayede dişlerin çevre dokularla ile olan bağlantıları da 3 düzlemde incelenebilmektedir.

Sınırlı Sorumluluk Beyanı :

dishekimim.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. hekimim.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Ayrıca site içindeki tüm bilgiler, Ankara; İstanbul ve Manisa’da faaliyet gösteren 3 ayrı kliniğin bilgi paylaşımı yaptığı, diş sağlığı ve tedavisi konusunda genel bilgi ve dokümanları içeren bir sitedir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Copyright © 2003-2013. Tüm Hakları Sakldır.Hits